Anasayfa  | İletişim Metin Soylu Facebook Metin Soylu Twitter

 

 
YAZAR HAKKINDA KİTAPLAR ELEŞTİRİ CEVAP KONFERANSLAR AFET OKULU RÖPORTAJLAR BASIN ODASI
 
   Bedeli Çanakkale'de Kanla Ödenecektir tüm seçkin kitapevlerinde!      Piri Reis Haritası'nın Şifresi ÇIKTI!     
  DENİZ KİLİDİNİ GÖKYÜZÜNE YANSITALIM

Araştırmacı Yazar Metin Soylu, restorasyonu tamamlanarak açılışı gerçekleşen Kilitbahir Kalesi için önemli bir gerçeği dile getirdi. “Piri Reis Haritası’nın Şifresi” adlı kitabın yazarı Soylu “Kilitbahir Kalesi, Piri Reis’in çalışma ofisidir. Her yıl 9 Mart – 7 Nisan arasında Kilitbahir Kalesi’nden gökyüzüne lazerle Piri Reis’in haritası yansıtılmalıdır. Çünkü bu önerim, tüm dünyaya bir mesaj niteliği taşıyacaktır.” dedi.
 

2013 yılında verdiği bir röportajda “Bizansı Osmanlı’ya tercih ederim” diyen ve bu yetmezmiş gibi daha birkaç gün öncesine kadar fütursuzca Padişah Kanuni Sultan Süleyman’a “Salak”diyen Celal Şengör, bugün köşesinden günah çıkarmaya karar vermiş. Şengör “Bu bir deneydi ama özür dilerim” diye başlık attığı köşe yazısında alenen kamuoyu vicdanına meydan okuyan, Türk Medyasını aşağılayan ve kendisine yakışan dilini kullanmaya devam etmiş. Kısaca bu köşe yazısının altı kaval, üstü şişhane…
 Soylu'dan Celal Şengör'e Jet Yanıt!

Soylu, “Prof. Dr. Şengör’ün en büyük talihsizliği geçmişte olduğu gibi bugün de tarihi doğru düzgün araştırmayarak kulaktan dolma bilgilerle açıklama yapıyor olmasıdır.
 Bedeli Çanakkale'de Kanla Ödenecekt

Bedeli Çanakkale'de Kanla Ödenecektir kitabın ÖN SÖZ'ü...
 Şanlı zaferin yüzüncü yılında ecdad

Çanakkale Harbinde, cepheye silah ve cephane taşıyan kamyonların lastiği tükendiği için komutanları tarafından lastik almakla görevlendirilen; ancak ödenek olmadığı için Yahudi tüccara “Bedeli Çanakkale’de kanla ödenecektir” şeklindeki yazıyla para hazırlayan Yüzbaşı Mehmet Muzaffer’in kendi kanıyla yazdığı tarihi zarfın Genelkurmay envanterinde kaybolduğu ortaya çıktı.
 Ceylan Derisinden Harita Şaşırtıyor

Haber: Gökhan KARAKAŞ / Milliyet Gazetesi

Piri Reis’in 502 yıl önce çizdiği dünya haritasının yeni bir sırrı ortaya çıktı. Haritada Güney Amerika ile Antarktika’nın birleşik çizilmesi o yıllarda yaşanan küçük buzul çağının kanıtı görülüyor. Gelibolu’da doğan ve asıl adı Muhiddin Piri olan büyük Türk denizcisi Piri Reis’in 1513’te tamamladığı dünya haritasının sadece bir parçası günümüze ulaşsa da çözülemeyen sırları şaşırtmaya devam ediyor.

 “Piri Reis Doğu’nun Işıkları’nda!..

Bir TRT İstanbul Radyosu yapımı olan “Doğunun Işıkları” programı yeni bölümünde kamuoyunda Piri Reis Haritası’nın Şifresi adlı kitabı ile bilinen ve aynı zamanda Saraçoğlu Yayınları’nın da Genel Yayın Yönetmeni olan yazar Metin Soylu’yu TRT İstanbul Radyosu’nun İstanbul Harbiye’deki binasında konuk ediyor.

CANLI Yayınlayacak!
1 Ekim 2014 Çarşamba günü Saat:16.30-17.00 arasında canlı olarak yayınlanacak programda Piri Reis’in hayatı, eserleri ve batıdaki etkileri masaya yatırılacak…

İnternetten İzlemek İçin
http://www.trt.net.tr/anasayfa/canli.aspx?y=radyo
 “Piri Reis Haritası” Teşekkürü…

Kanal D ekranlarında 9 sezon boyunca yayınlanan Arka Sokaklar Dizisi, bu akşam (12 Eylül 2014 Cuma) yeni sezona yeni isimleri de katıp 337. bölümü ile “Merhaba” dedi. Dizide, Can Nergis "Onur Yalçın", Müge Boz "Ece Dündar", Beril Kayar ise "Deniz Gençoğlu" karakterini canlandırdı. Son zamanlarda özellikle küçük çocukları hedef alan ve ölümlere sebep olan “Bonzai” adlı uyuşturucu maddenin zararları ve bu konuda polisin mücadelesinin anlatıldığı dizinin yeni sezonu, izleyenlerin büyük takdirini kazandı.
 Soylu Amerika'ya Çıkarma Yapacak

Türk Amerikan Üniversiteliler Derneği'nin daveti üzerine gazeteci yazar Metin Soylu, 13 Mayıs 2014 Salı günü (bugün) Rumeli Caddesi 60-62, Titiz Binası 2. kat Osmanbey/ İstanbul'da “Piri Reis Haritası’nın Şifresi” adlı konferansını icra etti.
“Piri Reis Haritası’nın Şifresi” adlı konferansın ilerleyen aylarda TAÜD Üyelerinin organizasyonu ile Amerika’da da tekrarlanması planlanıyor.
 TAÜD'DE Piri Reis Rüzgarı Esecek

TAÜD'DE PİRİ REİS RÜZGARI ESECEK!...

Türk Amerikan Üniversiteliler Derneği'nin daveti üzerine Gazeteci-Yazar Metin Soylu Türkiye'de büyük yankı uyandıran Piri Reis Haritası'nın Şifresi adlı kitabını mercek altına alacak. Yurtiçi ve Yurtdışında daha şimdiden duyuruları yapılan konferans 13 Mayıs 2014 Salı günü saat:11.30'da Türk Amerikan Üniversiteliler Derneği'nde Rumeli Caddesi 60-62, Titiz Binası 2. kat Osmanbey/ İstanbul'da gerçekleşecek...

Sayfa : [ 1 ] | 2 | 3 | 4 
 
Metin Soylu'nun hangi kitabını daha başarılı buluyorsunuz?
Hepsi
Afet Okulu
Bedeli Çanakkale'de Kanla Ödenecektir
Piri Reis Haritası'nın Şifresi
  
 
 

 

ANA SAYFA YAZAR HAKKINDA KİTAPLAR ELEŞTİRİ CEVAP KONFERANSLAR AFET OKULU RÖPORTAJLAR İLETİŞİM
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.


Çizginet & Mehmet CAN