Anasayfa  | İletişim Metin Soylu Facebook Metin Soylu Twitter

 

 
YAZAR HAKKINDA KİTAPLAR ELEŞTİRİ CEVAP KONFERANSLAR AFET OKULU RÖPORTAJLAR BASIN ODASI
 
   Bedeli Çanakkale'de Kanla Ödenecektir tüm seçkin kitapevlerinde!      Piri Reis Haritası'nın Şifresi ÇIKTI!     
 

Araştırmacı Yazar Metin Soylu, restorasyonu tamamlanarak açılışı gerçekleşen Kilitbahir Kalesi için önemli bir gerçeği dile getirdi.
“Piri Reis Haritası’nın Şifresi” adlı kitabın yazarı Soylu “Kilitbahir Kalesi, Piri Reis’in çalışma ofisidir. Her yıl 9 Mart – 7
Nisan arasında Kilitbahir Kalesi’nden gökyüzüne lazerle Piri Reis’in haritası yansıtılmalıdır. Çünkü bu önerim, tüm dünyaya bir mesaj niteliği taşıyacaktır.” dedi.

“DENİZ KİLİDİNİ GÖKYÜZÜNE YANSITALIM”Çanakkale Boğazı'nın güvenliği için 1462-1463 yıllarında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Avrupa Yakası'ndaki üç yapraklı yonca şeklindeki Kilitbahir Kalesi, 7 yıl süren restorasyon çalışmalarının ardından 'yaşayan müze' haline getirililirken “Piri Reis Haritası’nın Şifresi” adlı kitabın yazarı Metin Soylu’dan çok konuşulacak bir teklif geldi. Soylu; “Kilitbahir Kalesi, Piri Reis’in çalışma ofisidir. Kitab-ı Bahriye adlı eserini bu kalelerde yazmıştır. Daha da önemlisi Piri Reis, 1513 yılında çizdiği meşhur dünya haritasını Kilitbahir Kalesi’nde 9 Mart – 7 Nisan 1513 tarihleri arasında çizdiğini söylüyor. Bundan dolayı Dünya denizcilik tarihinin sembol isimlerinden Türk Denizcisi Piri Reis, deniz kilidi olarak kabul edilen ünlü haritası bugün halen konuşulmaya ve tartışılmaya devam etmektedir. İşte bu yüzden, her yıl 9 Mart – 7 Nisan arasında Kilitbahir Kalesi’nden gökyüzüne lazerle Piri Reis’in haritası yansıtılmalıdır. Çünkü bu önerim, dünyaya bir mesaj niteliği taşıyacaktır. ” dedi.
 
 
Metin Soylu'nun hangi kitabını daha başarılı buluyorsunuz?
Hepsi
Afet Okulu
Bedeli Çanakkale'de Kanla Ödenecektir
Piri Reis Haritası'nın Şifresi
  
 
 

 

ANA SAYFA YAZAR HAKKINDA KİTAPLAR ELEŞTİRİ CEVAP KONFERANSLAR AFET OKULU RÖPORTAJLAR İLETİŞİM
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.


Çizginet & Mehmet CAN