Anasayfa  | İletişim Metin Soylu Facebook Metin Soylu Twitter

 

 
YAZAR HAKKINDA KİTAPLAR ELEŞTİRİ CEVAP KONFERANSLAR AFET OKULU RÖPORTAJLAR BASIN ODASI
 
   Bedeli Çanakkale'de Kanla Ödenecektir tüm seçkin kitapevlerinde!      Piri Reis Haritası'nın Şifresi ÇIKTI!     
 Yazar Metin Soylu’dan, Emniyet Amiri Rıza Soylu’ya
“Piri Reis Haritası” Teşekkürü…

Kanal D ekranlarında 9 sezon boyunca yayınlanan Arka Sokaklar Dizisi, bu akşam (12 Eylül 2014 Cuma) yeni sezona yeni isimleri de katıp 337. bölümü ile “Merhaba” dedi. Dizide, Can Nergis "Onur Yalçın", Müge Boz "Ece Dündar", Beril Kayar ise "Deniz Gençoğlu" karakterini canlandırdı. Son zamanlarda özellikle küçük çocukları hedef alan ve ölümlere sebep olan “Bonzai” adlı uyuşturucu maddenin zararları ve bu konuda polisin mücadelesinin anlatıldığı dizinin yeni sezonu, izleyenlerin büyük takdirini kazandı.

Yeni sezonda bir diğer dikkat çeken ayrıntı ise, Emniyet Amiri Rıza Soylu’nun odasına asmış olduğu Piri Reis Haritası oldu. “Piri Reis Haritası’nın Şifresi” adlı kitabın yazarı ve aynı zamanda babası da polis memuru olan Metin Soylu, bu duruma kayıtsız kalmayarak başta Emniyet Amiri Rıza Soylu’ya ve Arka Sokaklar Dizisi yapımcılarına özel olarak teşekkür etti.

Metin Soylu yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Arka Sokaklar Dizisi’ni fırsat buldukça izlerim. Tüm oyuncular oldukça yetenekli ki bu dizi 9 sezon boyunca beğenildi. Dizide Emniyet Amiri Rıza Soylu’yu canlandıran usta sanatçımız Zafer Ergin’in odasındaki Piri Reis Haritası’nı gördüğümde inanılmaz mutlu oldum. Emniyet Amiri Rıza Soylu’ya bir not iletmek istiyorum: Sevgili Rıza Baba! Piri Reis Haritası yatay olarak asılmış. Eğer beni yanlış anlamazsan düzelterek dikey olarak asabilir misiniz? En azından diğer bölümlerde daha da şık ve güzel gözükmesi adına bunu temenni ediyorum. Bir polis çocuğu olarak sizleri ve ekibinizi çok seviyorum.”
  
 
Metin Soylu'nun hangi kitabını daha başarılı buluyorsunuz?
Hepsi
Afet Okulu
Bedeli Çanakkale'de Kanla Ödenecektir
Piri Reis Haritası'nın Şifresi
  
 
 

 

ANA SAYFA YAZAR HAKKINDA KİTAPLAR ELEŞTİRİ CEVAP KONFERANSLAR AFET OKULU RÖPORTAJLAR İLETİŞİM
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.


Çizginet & Mehmet CAN