Anasayfa  | İletişim Metin Soylu Facebook Metin Soylu Twitter

 

 
YAZAR HAKKINDA KİTAPLAR ELEŞTİRİ CEVAP KONFERANSLAR AFET OKULU RÖPORTAJLAR BASIN ODASI
 
   Bedeli Çanakkale'de Kanla Ödenecektir tüm seçkin kitapevlerinde!      Piri Reis Haritası'nın Şifresi ÇIKTI!     
  KANAL24'TE Piri Reis'in Şifreleri..

Kanal 24'te bu akşam (05.04.2013) saat:20.20'de Berfu Haşıoğlu'nun hazırlayıp sunduğu FARKINDA MISINIZ? adlı programda Piri Reis'in Şifreleri konuşulacak.
Araştırmacı-Yazar Metin Soylu’nun konuk olacağı programda Piri Reis’in yaşamı, hazin idamı ve meşhur dünya haritasının şifreleri ele alınacak….
 

 Piri Reis'in kayıp hazineleri...

Piri Reis ve haritası üzerine araştırmalar yapan yazar Metin Soylu iddia ediyor.

TRT-HABER / 30 Mart 2013 Cumartesi 11:21

Piri Reis ve haritası üzerine araştırmalar yapan yazar Metin Soylu, ünlü denizcinin savaşlardan elde ettiği ganimetin, Kilitbahir Kalesi'nde saklı olabileceğini iddia ediyor. Piri Reis; İlk dünya haritasını çizen ünlü denizci ve Osmanlı Donanması'nın cengaver kaptanı...
Tarihi belgeler, Piri Reis'in denizcilik tarihine geçen kitaplarını ve ünlü haritasını Çanakkale'nin Kilitbahir Kalesi'nde çizildiğini ortaya koyuyor.

 Piri Reis'in Haritası NEREDE?

1513 yılında çizdiği esrarengiz dünya haritası ile bilim dünyasında şaşkınlık yaratan Piri Reis, 500 yıl sonra UNESCO (BM Eğitim, Kültür ve Bilim Örgütü) tarafından yeniden anlam kazandı. Piri Reis Haritası’nın Şifresi’nin adlı kitabın yazarı Metin Soylu, Piri Reis’in 500 yıl önce çizdiği orijinal haritasının kaybolduğunu, Topkapı Sarayı’nda 23 Ocak-11 Şubat 2013 tarihleri arasında sergilenen haritanın ise sahte olduğunu iddia ederken, buna delil olarak da 25 Ocak 1987 tarihindeki Amerika’da düzenlenen Muhteşem Süleyman Sergisi’ni işaret ediyor.
  A HABER'de Piri Reis Konuşulacak

21 Şubat 2013 tarihinde Saat:14.00'te Can Okanar'ın hazırlayıp sunduğu AJANS adı programda Piri Reis Haritası'nın ŞİFRESİ konuşulacak. Canlı Yayın konuğu araştırmacı-yazar Metin Soylu...

 TRT-Radyo1'de Piri Reis Konuşulacak

14 Şubat 2013 tarihinde saat:13.20’de TRT Radyo -1 kanalındaki Sesli Rehber isimli programında Piri Reis Haritası’nın Şifresi konuşulacak. Canlı telefon bağlantısıyla Metin Soylu’dan önemli açıklamalar… dinlemek için=http://canliradyodinle.web.tr/trt-radyo-1.html

 

 Deniz Kuvvetleri'nden Tebrik!

Araştırmacı Yazar Metin Soylu'ya Piri Reis Haritası'nın Şifresi adlı eserine ilişkin bir tebrik de Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral E.Murat BİLGEL'den geldi. Bilgel genç yazara gönderdiği mektubunda "Özellikle UNESCO'nun 2013 yılını Piri Reis Yılı olarak kabul ettiği, Türk ve dünya denizcilik tarihinin sembol ismi olan Piri Reis'in birçok etkinlikle denizcilik ve bilim çevrelerinde yeniden incelenmeye başladığı bir dönemde, eserinizin Piri Reis'in dünya haritasına farklı bir bakış açısı kazandıracağı kanaatindeyim" notu düşüldü. 

 PİRİ REİS’E BÜYÜK HAKARET!

09 Şubat 2013 tarihinde Habertürk TV’de yayınlanan Tarihin Arka Odası adlı programda UNESCO tarafından 2013’ün Piri Reis Yılı olduğunu hazmedemeyen Murat Bardakçı hem Piri Reis’in meşhur dünya haritasına hem de UNESCO’ya hakaret ederek “Piri Reis Haritası önemli bir harita değildir. Amatörce çizilmiştir. Ciddiye alınacak bir eser değildir. UNESCO bu işler için Türkiye’den para alıyor. Soygunculuk yapıyor” diyerek büyük tepki topladı.

 Harita Üzerinde Tahrifat Var

UNESCO 2013 Dünya Piri Reis Yılı” sebebi ile 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren sergilenmesi beklenen ancak Topkapı Sarayı’nın sergilemediği haritaya ilk tepkiyi Piri Reis Haritası’nın Şifresi’nin yazarı Metin Soylu verdi. Araştırmacı yazar Soylu, 14 Ocak 2013 tarihinde Habertürk TV Öteki Gündem programında Kültür ve Turizm Bakanlığı’na çağrıda bulunarak “1987 yılında Muhteşem Süleyman Sergisi’ne giden orijinal harita geri geldi mi? El memleketlerinde bir yıl boyunca sergilenen Piri Reis Haritası Türkiye’de neden 25 yıldır sergilenmiyor? Yoksa haritanın orijinali Saray’da değil mi?” ifadeleriyle kamuoyunda büyük yankı uyandırırken, programın diğer konuğu Hattat Fuar Başar yaşadığı bir olayı paylaşarak kafaları iyice karıştırdı.

 Piri Reis Haritası Gerçek mi? Sahte

Topkapı Sarayı, 25 yıl sonra haritayı sergilemeye başladı ama tartışma bitmedi… 
Araştırmacı yazar Metin Soylu ve Hattat Fuat Başar’ın 14 Ocak 2013 tarihinde Habertürk TV Öteki Gündem Programı’nda “İstanbul Topkapı Sarayı’ndaki Piri Reis Haritası’nın orijinal olmayabilir” iddialarıyla adeta gündeme oturan “Piri Reis Haritası Gerçek mi?” tartışmalarına Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’dan bir açıklama geldi. 23 Ocak 2013 tarihinde İstanbul Topkapı Sarayı’nda 25 yıl sonra ilk kez sergilenen Piri Reis Haritası’na ilişkin Bakan Günay, ''Haritamız, Topkapı Sarayı emanetinde duruyor. O haritayla ilgili Enderun Avlusu'nda bir sergimiz var. Haritanın gerçekliği konusunda bir takım spekülasyonlar vardı. Piri Reis haritasının zarar gördüğü, hatta elde olmadığı, replikasının olduğu yönünde bazı spekülasyonlar vardı. Bunlar gerçek dışı açıklamalardır'' diye konuştu.

 ACUNN.COM'un Röportajı

Haber-Röportaj: Necip GERBOĞA (ACUNN.COM)

1513 yılında çizdiği esrarengiz dünya haritası ile bilim dünyasında şaşkınlık yaratan Piri Reis 500 yıl sonra yeniden gündeme geliyor.UNESCO (BM Eğitim, Kültür ve Bilim Örgütü) 2013 yılını Dünya Piri Reis Yılı ilan ederken, 1998 yılından bu yana Piri Reis Haritası ile ilgili çalışmalar yapan Piri Reis Haritası’nın Şifresi’nin yazarı Metin Soylu’ya sizler için 500 yıllık haritanın şifrelerini sorduk. Soylu, Piri Reis’in asırlar önce çizmiş olduğu dünya haritasına ilişkin müthiş bir gerçeği ortaya koyarak “Tüm dünya bilmelidir ki Piri Reis’in Haritası uzaydan fotoğraflama tekniği ile çizilmiştir” diyor.
Metin Soylu

Betül Korkmaz

Hayat Kısa Kuşlar Uçuyor 
 
Metin Soylu'nun hangi kitabını daha başarılı buluyorsunuz?
Hepsi
Afet Okulu
Bedeli Çanakkale'de Kanla Ödenecektir
Piri Reis Haritası'nın Şifresi
  
 
 

 

ANA SAYFA YAZAR HAKKINDA KİTAPLAR ELEŞTİRİ CEVAP KONFERANSLAR AFET OKULU RÖPORTAJLAR İLETİŞİM
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2018 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.


Çizginet & Mehmet CAN